“Üniversite Hazırlık”

Limit Okulları’nda, ben bu dersi yapamıyorum, bu konuları anlamıyorum gibi yargılara yer yoktur. Her öğrenci bizim için çok değerlidir. Her öğrencinin öğrenebileceği bir yol mutlaka vardır. Öğretmenlerimiz bir konuyu anlatıp geçmek yerine, öğrencilerin kendi doğru yollarını bulmalarına yardım ederler. Onlara zorla bir şey öğretmeye çalışmak yerine, öğrenmeyi öğretirler. Zorlu bir yolda yürümek yerine, kendi özel yolunu bulan öğrencilerimiz, hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam ederler. Bilgiyi öğrenmeden önce öğrenme yöntemini öğrenmek gerekir.

Sokratesten günümüze taşıdığımız gelenek öğrenmeyi öğretmek.

 

Limit Okulları’nda Öğrencilerimizin gerek akademik başarıları gerek sosyal ve psikolojik gelişimleri uzmanlarımızca takip edilmektedir. Geçmişte atlanan küçük ayrıntıların ileride daha büyük problemler oluşturabileceğinin bilincindeyiz. Okulumuzda belirlenmiş konularda istenilen performansı gösteremeyen öğrenci tespit edilir ve sorununu çözmek için gerekli tüm çalışmalar alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından yapılır. Bir öğrencinin derslerinde gerileme gözleniyorsa bunun mutlaka bir nedeni vardır. Bu nedenler öğrencinin eğitim - öğretim hayatını etkilemeden en kısa sürede ortadankaldırılır. Bizim için her öğrencimiz çok özeldir.

Dün akıllıydım dünyayı degistirmek istedim Bugün ise bilgeyim kendimi değiştirdim.

 

Limit Okulları’nda yabancı dil eğitimi profesyonel bir şekilde verilir. Uluslararası standartlarda dil eğitimi alan öğrencilerimiz liseden mezun olana kadar yabancı dil becerilerini dinleme, konuşma, okuma ve yazma alanlarında geliştirirler. Her öğrencimiz kendi yaş grubuna göre en çok verim alınabilecek yöntemler kullanılarak yabancı dil eğimi sürecine dâhil edilir.

Yabancı dil egitimi ile kariyerinize bir artı daha ekleyin.

 

Limit Okulları’nda öğrencilerimiz temel sanat bilgilerini yetenekleri doğrultusunda öğrenirler. Öğrencilerimizin sanatı tüketen değil üreten bireyler olması amaçlanır ve bu doğrultuda belirli zamanlarda çeşitli geziler düzenlenir. Limit Okulları, akademik, kültürel ve sanatsal başarılarının yanında, Türkiye’nin spor dallarında da en başarılı eğitim kurumları arasında olmayı hedefl emektedir. Limit Okulları öğrencileri; binicilik, basketbol, voleybol, yüzme, hentbol, futbol, dağcılık ve doğa yürüyüşü gibi sportif faaliyetlerle akademik eğitimlerinin yanında sanatsal ve fi ziksel gelişimlerini de üst düzey imkânlarla ve modern ortamlarda sürdürmektedir.

Ayrıca yöresel kültürümüzü de önemseyen okulumuz seramik, mermer, taş oymacılığı gibi el işçiliği gerektiren faaliyetlere öğrencilerimizi yönlendirmektedir. Yöresel halk oyunları ekipleri, müzik ekipleri, tiyatro ekipleri, satranç ekibi ve kültür sanat ekipleri kurarak öğrencilerimizin daha eğlenceli bir eğitim almalarına katkıda bulunmaktayız. Okulumuz bünyesinde öğrenci kulüpleri bireysel ilgiler doğrultusunda kurulur ve yönetilir.

Öğrencilerimizin sorumluluk almaları teşvik edilerek sosyalleşmeleri sağlandığı gibi liderlik yönleri de güçlendirilmektedir.

Limit Okulları’nda her ay farklı bir değere yer verilir. Doğruluk, dürüstlük, merhamet, paylaşım, saygı, sevgi, hoşgörü, anne hakkı, baba hakkı, kul hakkı, kardeşlik, dostluk vb değerler pano çalışması, sunum, seminer vb. etkinliklerle öğrencilerimize anlatılır. Bu değerlerle ilgili ders içerisinde ve dersler arası çalışmalar yapılır. Zorunlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi, seçmeli Temel Dini Bilgiler dersi, seçmeli Siyer (Hz. Muhammed’in Hayatı), seçmeli Kur’an-ı Kerim dersleri ile sınıf düzeylerine uygun olarak öğrencilerimize gereken değerler eğitimi eksiksiz olarak verilir. Karakter eğitimi ile öğrencilerimizin kendisine, ailesine ve milletine faydalı olacak değerleri kazandırmak, ahlaki açıdan gelişimlerine katkıda bulunmak ve erdemli yaşamak gibi anlam arayışlarına sahip olmaları amaçlanır.

OKU, DÜŞÜN, UYGULA, NETİCELENDİR…

 

Limit Okulları öğrenci yurtlarında, modern imkânlar ve konfor ile hem okul hayatınızı bir düzene sokmak hem de arkadaşlarınız ve belletmenler ile birlikte çalışmak için gerekli tüm imkânları bulabilirsiniz. Yurt ve barınma hizmetimizi üst düzeyde tutmak için disiplinli bir ortam sunmaktayız. Öğrencilerimiz, okul yurdumuz ve yemekhanemizde modern, sağlıklı, ferah ve huzurlu bir ortamın ayrıcalıklarını yaşamaktadırlar.

Okulumuzda yemek hizmetleri, anlaşmalı özel firma tarafından verilmektedir, ancak öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacıyla kurumumuz idaresi tarafından yemek hizmetlerinin verilmesi öncesinde ve esnasında periyodik olarak denetimler gerçekleştirilerek gerekli tüm önlemler alınmaktadır.